Bać się chrapanie, czy nie bać?

Autor: admin

10 września 2015 >> Porady

Bardzo często, pomimo dostatecznej liczby godzin snu, budzimy się z poczuciem jakbyśmy byli bardziej zmęczeni po wstaniu niż przed położeniem się spać. Powodem takiej sytuacji może być chrapanie. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że należymy do tego dużego grona wybrańców, którzy oddychają nawet i stokroć głośniej niż przeciętni ludzie. Efektem tego może być właśnie zmęczenie a nawet i rozdrażnienie czy też bóle głowy po źle przespanej nocy.

Nie martw się.. to naturalne!

Choć samo chrapanie jest naturalnym zjawiskiem to jego następstwa w niektórych przypadkach mogą być bardzo negatywne. Dlatego też warto się tym zainteresować i udać do specjalisty bądź po prostu poprosić kogoś by poobserwował nas przez noc. Można to zrobić również w laboratorium snu gdzie spędzamy kilka nocy i w tym czasie lekarze, z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, obserwują nasz organizm w czasie snu.

Diagnozuj przyczynę!

Dzięki temu można dowiedzieć się o przyczynie niewyspania i zwalczyć ją a co za tym idzie poprawić jakość swojego snu i podejścia do życia. Im czujemy się bardziej wypoczęci tym znaczniej bardziej pozytywnie podchodzimy do życia.Po jakimś czasie może to przynieść negatywne skutki dla naszego zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Ten wpis opublikowano dnia czwartek, 10 Wrzesień 2015 o godz. 10:59 w kategorii Porady. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>